Youtube Telif Yersek Ne Olur? Nasıl İtiraz Edebiliriz?

Youtube Telif Yersek Ne Olur? Nasıl İtiraz Edebiliriz?


Yeni bir YouTube Eğitim Yayınımızdan hepinize merhaba arkadaşlar, hoş geldiniz yayınımıza. Bu yayınımızda sizlere Youtube'da Telif yersek ne olur? ve ayrıca telif yersek bu karara nasıl itiraz edebiliriz? bu konuda konuşup ve sizlere neler yaparak telifi kaldırabileceğinizi göstereceğim, Öncelikle karşınızdaki videonun telif haklarını ihlal etmediğinizden Emin olmanız lazım, eğer karşı tarafın telif haklarını ihlal etmişseniz onunla iletişime geçmeyi deneyiniz, fakat durduk yere telif yediyseniz ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız karara itiraz ediniz, Fakat lütfen YouTube'a yalan beyanda bulunmayın aksi taktirde bu telif hakkı itiraz talebiniz YouTube kanalınızın kapatılması ile sonuçlanabilir.. Emin olmadan bu işe girişmeyiniz.

Öncelikle her yayınımızda olduğu gibi Bu yayınımızda da yazımızı desteklemek üzere bir videomuz hemen elinizin altında! videoyu da izleyerek yapabilirsiniz..

Yazıyı okumadan direk videoya giderek'te yapabilirsiniz, Bilginize..


ÖNCELİKLE YOUTUBE YARDIM'DA YOUTUBE'UN YAYINLADIĞI TELİF HAKKI İLE İLGİLİ POLİTİKAYA GÖZ ATALIM..

Telif hakkı ihtarı alındıktan sonraki süreç

Herkes hata yapabilir. Alınan telif hakkı ihtarları, size zaten bir uyarı niteliğindedir. İlk kez telif hakkı ihtarı aldığınızda Öncelikle Telif Hakkı Okulu'nu tamamlamanız gerekir. Telif Hakkı Okulu, içerik üreticilerin telif hakkını anlamasını ve telif hakkının YouTube'da nasıl uygulandığını anlamalarına en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

Telif hakkı ihtarları para kazanma durumunuzu büyük ölçüde olmasada duruma göre etkileyebiliyor. Ayrıca etkin bir canlı yayınınız varsa ve telif hakkı nedeniyle kaldırılırsa 7 gün boyunca canlı yayın açamazsınız.

3 telif hakkı ihtarı alırsanız ne olur ? :

  • - YouTube kanalınız, ilişkili tüm YouTube kanallarıyla birlikte kapatılır.
  • - YouTube kanlınıza yüklenen tüm videolar kaldırılır.
  • - Yeni bir YouTube kanalı açamazsınız.

Ekstra Süre :

YouTube Kanalınız, YouTube İş Ortağı üyesiyse size 7 günlük ( 1 haftalık ) ekstra süre tanınır. 3 telif hakkı ihtarından sonra kanalınız devre dışı bırakılmadan önce harekete geçmek için 7 ek gününüz olur. Bu süre içerisinde telif hakkı ihtarlarınızın geçerliliği sona ermez ve yeni videolar kesinlikle yükleyemezsiniz. Kanalınız yayında kalmaya devam eder ve ihtarlarınızla ilgili bir çözüm bulmak için kanalınıza erişim sağlayabilirsiniz. Karşı bildirimde bulunursanız bu bildirim çözülene kadar kanalınız devre dışı bırakılmaz. Karşı bildirim, lehinize sonuçlanır veya hak talebi geri çekilirse kanalınız bu durumdan etkilenmez ve YouTube kanalınız yayında kalmaya devam eder.


İhtarınız hakkında bilgi edinme :

  1. Öncelikle YouTube Studio'da oturum açmanız gerekiyor.
  2. Ardından Soldaki Çubuk'taki İçerik kısmına tıklayınız.
  3. Telif hakkı hak talepleri için Öncelikle filtreleyin .
  4. Kısıtlamalar sütununda imleci "Telif hakkı hak talebi"nin üzerine getirip AYRINTILARI GÖSTER'i tıklamanız gerekmektedir.

Evet Arkadaşlar, Yukarıda YouTube'un yayınlamış olduğu telif hakkı politikası mevcuttur, şimdi gelelim itiraz sürecinize..

Telif yediğiniz video için Telifin detaylarına girin ve ardından İtiraz et kısmını bulunuz ve karara itiraz ediniz, itiraz ederken tamamı ile kendi bilgilerinizi giriniz çünkü siz yasal bir süreç başlatmış oluyorsunuz ve bu yasal süreçte YouTube sizin sahte bilgi gönderdiğinizi fark ederse Bu Sizin YouTube kanalınızın Kapatılması ile sonuçlanabilir.. o yüzden kesinlikle gerçek bilgilerinizi giriniz bu arada İmza bölümüne " İsim Soyisim " Giriniz..


Yavaştan yayınımızın sonuna gelelim bu dersimize katıldığınız için teşekkürler, bir sonraki eğitimimizde görüşmek üzere, bu arada bizi  İnstagram veya Facebook'dan takip etmeyi unutma! ders duyurularımız oradan olacaktır bu sayede haberdar olabilirsin!

İnstagram Adresim : Tıkla

Facebook Grubumuz : Tıkla

YouTube Kanalımız : Tıkla

Asıl kanalım : Tıkla

Asıl Sitem : Tıkla


YouTube, Youtube egitim, Youtube eğitim, web egitim, web eğitim, web hocan, webhocan, YouTube eğitim seti, youtube egitim seti, youtuber olma, youtube ilk kanal açıldıgında ne yapmalıyız, youtuberlik egitimi, youtuberlik egitim seti, youtube telif, youtube telif atma, youtube telif hakkı, youtube telif hakkı şikayeti, youtube telif hakkı şikayeti nasıl gönderilir, telif nasıl atılır, telif nasıl atılır youtube, youtube video kaldırma, youtube telif atarak video kaldırma,

Yorum Gönder

Yorum Yaptığınız için Teşekkürler!

Daha yeni Daha eski