YouTube Canlı Yayın Nasıl yapılır? OBS Studio'dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

 YouTube Canlı Yayın Nasıl yapılır? OBS Studio'dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?


Yeni bir YouTube Eğitim Yayınımızdan hepinize merhaba arkadaşlar, hoş geldiniz yayınımıza. Bu yayınımızda sizlere YouTube'da Nasıl canlı Yayın yapabiliriz bunun hakkında sizlerle beraber konuşup ardından sizi canlı yayına hazır hale getireceğim.

Öncelikle yazıyı okumadan direk aşağıdaki videoya gidip oradan detaylıca ögrenebilirsiniz, istemezsenizde şuan anlatacağız zaten. Aşağıdaki video çalışmazsa BURAYA Tıklayınız.
CANLI YAYIN NASIL AÇILIR ?

Canlı yayını OBS Studio yazılımı ( canlı yayın aracı ) indirerek yapacağız fakat ona geçmeden önce öncelikle studio.youtube.com adresine giriyoruz. Sağ üstten oluştur kısmına tıklıyoruz, tıkladıktan sonra canlı yayın oluştura tıklıyoruz, ilk başta muhtemelen hata verecektir çünkü öncelikle telefon doğrulaması yapmanız gerekiyor eğer yapmışşanız 24 saat sizden süre isteyecektir, bunuda istemezse canlı yayın yapmaya hazırsınız, eğer dediğim gibi sorun yaşarsanız numaranızı doğrulayınız ve ardından 24 saat bekleyin sorun düzelecek canlı yayın yapmaya hazır hale geleceksiniz.


CANLI YAYINI HANGİ PROGRAMDAN AÇMAM GEREKİR ?

Aslında bunun için birçok program mevcuttur, fakat benim önerdiğim ve neredeyse tüm YouTuber'ların kullandığı bir program mevcut. Bu Program OBS Studio, benimde video çekerken canlı yayın yaparken kullandığım çok güzel ve tamamen ücretsiz bir video programıdır. 


OBS STUDİO'YU NASIL İNDİREBİLİRİM ?

2 Seçenek vardır, isterseniz Google'a girip OBS İNDİR Yazıp en başta indirme seçeneği çıkacaktır veya https://obsproject.com/tr/download buraya tıklayarak'ta indirebilme imkanınız mevcuttur. girdiğiniz yerde 32 bit veya 64 bit diye seçenek gelecektir, bilgisayarınız kaç bitse ( örn 64 bit ) 64 bitlik seçeneğe tıklayıp indirip ve ardından bilgisayarınıza kurup hazır hale getirip kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz.


YAYINI NASIL AÇABİLİRİM ?

Aslında bu çok basit! öncelikle studio.youtube.com adresine giriyoruz. Sağ üstten oluştur kısmına tıklıyoruz, tıkladıktan sonra canlı yayın oluştura tıklıyoruz, ve ekranımıza canlı yayın paneli geliyor alt tarafta yayın ayarları var orada yayın anahtarınız mevcut ( bu arada yayın anahtarınızı kesinlikle yayında göstermeyiniz veya başka birisine vermeyiniz aksi taktirde kötü niyetli kişiler sizden izinsiz canlı yayın açabilirler ) yayın anahtarınızı kopyalayınız ardından obs studio canlı yayın aracınızı açınız, sağ en alt kısımdan ayarlar kısmına giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta YAYIN kısmı mevcuttur oraya tıklıyoruz ardından ekran açılıyor ve bize öncelikle HİZMET Kısmını soruyor orayı YOUTUBE Yapıyoruz  ardından bize SUNUCU soruyor, burayı ellememenizi tavsiye ederim, büyük ihtimalle PRİMARY YOUTUBE İNGEST SERVER Kısmında olması gerekiyor. Ardından en altta yayın anahtarı kısmı vardır, oraya ise daha yeni kanalınızın yayın anahtarı kısmından kopyaladığınız yayın anahtarınızı giriyorsunuz. Ve sağ en alttan uygula diyip ardından tamam'a tıklıyorsunuz. Ve artık Canlı yayın yapmaya hazır hale geldiniz !

Yayın anahtarınızın obs studio'da kayıtlı kalmasında herhangi bir sorun yoktur yani her yayından sonra silmenize gerek yok, tekrardan dediğim gibi videolu şekilde izlemek isterseniz yukarıdaki videoyu izleyip yapabilirsiniz..

Yavaştan yayınımızın sonuna gelelim bu dersimize katıldığınız için teşekkürler, bir sonraki eğitimimizde görüşmek üzere, bu arada bizi  İnstagram veya Facebook'dan takip etmeyi unutma! ders duyurularımız oradan olacaktır bu sayede haberdar olabilirsin!

İnstagram Adresim : Tıkla

Facebook Grubumuz : Tıkla

YouTube Kanalımız : Tıkla

Asıl kanalım : Tıkla

Asıl Sitem : Tıkla


canlı yayın nasıl açılır, youtube canlı yayın nasıl açılır, youtube canlı yayın açma, obs canlı yayın açma, youtube obs canlı yayın açma, obs den canlı yayın açma, YouTube, Youtube egitim, Youtube eğitim, web egitim, web eğitim, web hocan, webhocan, YouTube eğitim seti, youtube egitim seti, youtuber olma, youtube ilk kanal açıldıgında ne yapmalıyız, youtuberlik egitimi, youtuberlik egitim seti, youtube telif, youtube telif atma, youtube telif hakkı, youtube telif hakkı şikayeti, youtube telif hakkı şikayeti nasıl gönderilir, telif nasıl atılır, telif nasıl atılır youtube, youtube video kaldırma, youtube telif atarak video kaldırma,

Yorum Gönder

Yorum Yaptığınız için Teşekkürler!

Daha yeni Daha eski